O WYSTAWIE

Z uwagi na duże zainteresowanie widzów wystawa VAN GOGH & Friends – The Immersive Experience zostaje przedłużona do 3 marca 2024. Ekspozycję można podziwiać w nowym obiekcie Soho Art Center przy ulicy Mińskiej 63. Jest to największą immersyjna wystawa, jaka kiedykolwiek odwiedziła Polskę! Wystawa jest największa nie tylko pod względem powierzchni ale również treści artystyczno-merytorycznych. Zapraszamy na jedyne tak niezwykłe doświadczenie sztuki immersji, na wystawę VAN GOGH & Friends – The Immersive Experience! To wyjątkowe i spektakularne wydarzenie zabiera widzów w niezapomnianą podróż po świecie impresjonizmu i postimpresjonizmu, korzystając z najnowocześniejszych technologii. Choć dzieła Vincenta van Gogha stanowią jeden z głównych punktów tej niezwykłej wystawy, VAN GOGH & Friends oferuje znacznie więcej niż tylko prace samego van Gogha. Zwiedzający mają okazję zobaczyć kultowe obrazy siedmiu innych wielkich artystów tego okresu, takich jak: Claude Monet, Edgar Degas, Paul Gauguin, Pierre-Auguste Renoir, Henri Rousseau, Henri de Toulouse-Lautrec i Paul Signac. Dzięki najnowocześniejszej technologii, ikoniczne obrazy ożywają na oczach widzów a ich piękne kompozycje i kolorystyka zapewnią niezapomniane emocje i wrażenia na najwyższym poziomie. Dodatkowym wyjątkowym elementem tej wystawy jest strefa wirtualnej rzeczywistości (VR), która pozwala odwiedzającym odbyć podróż w czasie, w głąb najbardziej znanych obrazów van Gogha.

Wystawa znajduje się w specjalnie zaadaptowanej immersyjnej przestrzeni 360 w Soho Art Center, w Warszawie. Głównym celem VAN GOGH & Friends jest nie tylko prezentacja dzieł wielkich artystów, ale także zapewnienie szerokiej publiczności jedynego w swoim rodzaju, niepowtarzalnego doświadczenia immersji, które wręcz przenosi ich w czasie. Na ogromnych ekranach, podłodze oraz kolumnach przedstawiona jest przenikająca moc licznych arcydzieł. W dynamicznym i bogatym w światło, kolor i dźwięk spektaklu, zwiedzający zostają otoczeni wspaniałymi wielkoformatowymi obrazami, przepiękną muzyką z epoki oraz głosem narratora (znanego aktora Arkadiusza Jakubika). Zanurzają się w barwnych pejzażach, słonecznych polach kwiatów i wyjątkowych efektach, które wypełniają przestrzeń i odtwarzają atmosferę, w której artyści kiedyś żyli i pracowali. Dzięki zaawansowanej technologii miłośnicy impresjonizmu mają okazję zgłębić tajemnice największych malarzy, ich inspiracje, motywacje oraz ukryte w ich dziełach szczegóły. 

Dla wszystkich pasjonatów sztuki VAN GOGH & Friends to wydarzenie, którego nie można przegapić. To również doskonała okazja dla osób zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy i zrozumienia technik malarskich oraz artystycznego kontekstu tamtego okresu. Ta wystawa otwiera drzwi do fascynującego świata sztuki, który nadal wpływa na naszą kulturę i estetykę. Przenieś się w czasie i przestrzeni, by odkryć najbardziej znane obrazy, historię oraz geniusz wielkich artystów na największej immersyjnej wystawie, jaka kiedykolwiek gościła w Polsce.

Serdecznie zapraszamy! Wystawa czynna tylko przez 3 miesiące. Więcej informacji na temat VAN GOGH & Friends na stronie www.VanGoghFriends.pl – To niepowtarzalna okazja, której nie można przegapić. Przygotuj się na niezapomniane artystyczne doświadczenie, które przeniesie Cię w świat pełen piękna, pozytywnych emocji i wielu źródeł inspiracji.

Scroll to Top